Jak wpływa na Twój organizm mała czarna? - CoffeePlanet

Mimo wszystko trudno znaleźć osobę, która chociaż raz nie piła kawy i śmiało można stwierdzić, że na tym świecie istnieje więcej zagorzałych fanów tego napoju niż jego przeciwników.

Namiętne spożywanie aromatycznej, pysznej kawy oczywiście nie tylko wynika z bezwarunkowej miłości do tego napoju, lecz ze świadomości prozdrowotnych właściwości tego napoju.

Dlaczego warto pokochać kawę i oddać się jej piciu bez poczucia winy?

KAWA:

 1. Zmniejsza poziom stresu, nie tylko dzięki kojąco działającemu zapachowi świeżo mielonych ziaren, lecz z powodu zawartych w niej związków. Przy okazji wpłynie pozytywnie na naszą koncentrację i pamięć- dzięki działaniu kofeiny uwalniającej neuroprzekaźniki, takie jak: noradrenalina i dopamina (kto nie zna uczucia zmęczenia po nieprzespanej nocy przed egzaminem?)
 2. Działa jak afrodyzjak i stymuluje nasz mózg, dzięki czemu panowie wypijający dwie do trzech filiżanek w ciągu dnia, rzadko skarżą się na problemy z potencją.
 3. Redukuje ryzyko zachorowania na cukrzycę o parę procent.
 4. Polecana jest osobom o skłonnościach depresyjnych, gdyż każda filiżanka kawy powoduje wzrost poziomu hormonu szczęścia -serotoniny oraz dopaminy. Maleńkie espresso już czeka!
 5. Jest istotnym źródłem witamin i minerałów, takich jak: witaminy z grupy B oraz magnezu, potasu i manganu. Zaleca się rozsądne ilości, gdyż ona sama przyczynia się do wypłukiwania z organizmu tych pierwiastków.
 6. Przyśpiesza przepływ krwi w naczyniach krwionośnych o prawie 30 procent- podziękuje nam za to żwawo bijące serce oraz dotlenione komórki organizmu.
 7. Spożywana regularnie, uchroni przed chorobami: Parkinsona i Alzheimera, (a dokładniej zawarta w kawie kofeina). Schorzenia te, pomimo dynamicznego rozwoju medycyny, pozostają wciąż nieuleczalne.
 8. Pomoże spalić znienawidzone fałdki tłuszczu dzięki kofeinie, która odgrywa kluczową rolę w procesach przemiany materii i zwiększeniu uwalniania kwasów tłuszczowych. Oczywiście, nie polecamy zjadania 1000 kotletów do jednej filiżanki kawy- kawy gorzkiej i bez dodatków!
 9. Pomoże w walce z stłuszczeniem wątroby.
 10. Profilaktyczna jedna filiżanka dziennie minimalizuje ryzyko udaru. Kawa w takiej ilości zapobiega tworzeniu się niebezpiecznych zakrzepów krwi.
 11. Jest kopalnią łatwo przyswajalnych antyoksydantów i lepszą alternatywą dla kakao czy zielonej herbaty. Przeciwutleniacze to nieugięci wojownicy w walce z wolnymi rodnikami, które powodują starzenie się skóry.
 12. Poleca się dla osób uprawiających sport jako środek przeciwbólowy; świetnie uśmierza ból zmęczonych mięśni.
 13. Mała czarna to strzał w dziesiątkę przed wyjściem na słoneczną plażę. Wszystko to dzięki zawartym w napoju kawowym substancjom znanym jako polifenole. Wpłyną one pozytywnie na koloryt naszej cery i zapobiegną znienawidzonym niedoskonałościom.
 14. Oddala niebezpieczeństwo zachorowania na nowotwory złośliwe (między innymi raka jelita grubego, piersi, wątroby czy prostaty), dzięki polifenolom oraz antyoksydantom, które toczą zwycięskie walki ze stanami zapalnymi w naszym ciele.

Z pewnością znalazłoby się jeszcze 100 innych właściwości kawy, które czynią ją godną polecenia.

Jeżeli kochasz kawę i nie cierpisz na nadciśnienie tętnicze, delektuj się nią na zdrowie.

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym doradztwie i uzyskaniu szerokiej wiedzy, Coffeeplanet zaprasza w swoje progi.

 Zarazimy Cię pasją, uczynimy z Ciebie rasowego kawosza. Dzięki nam poznasz nowe, oryginalne aromaty świeżo mielonych ziaren, które przybyły z najdalszych zakątków świata.

Brak produktów w koszyku.

Ulubione 0
Przejdź do ulubionych Kontynuuj zakupy