Ekspresy marki Nivona - CoffeePlanet

Nivona, szwajcarska firma produkująca automatyczne ekspresy do kawy, szybko stała się jednym z liderów rynku. Początki firmy Nivona i jej ekspresów do kawy sięgają 2005 roku. Wtedy to Peter Wildner, Thomas Meier i Hans Errmann postanowili rzucić dotychczasową pracę i rozpocząć produkcję ekspresów, które mogłyby śmiało konkurować z wysokiej jakości maszynami z Włoch lub Szwajcarii.
Choć marka Nivona jest stosunkowo młoda, to od samego początku szybko zyskała akceptację miłośników kawy parzonej w domowym zaciszu. Nivona to firma założona przez grupę kreatywnych ludzi, których celem jest tworzenie najwyższej jakości ekspresów do kawy, które potrafią zaparzyć pyszną kawę, jak najbardziej zbliżoną do tej przygotowywanej przez profesjonalnych baristów.
Wszystkie ekspresy do kawy Nivona są łatwe w obsłudze i charakteryzują się oryginalnym designem, w którym zastosowana technologia i komponenty gwarantują najwyższy poziom parzenia kawy oraz długi czas eksploatacji.

To, co wyróżnia ekspresy Nivoan, na tle innych tego typu urządzeń, to system równoważenia aromatu — Aroma Balance. Ekspresy wyposażone w ten system mogą zaparzyć kawę w 3 różnych trybach: dynamicznym, stałym i intensywnym. Użytkownik, wybierając jeden z tych profili, steruje parametrami procesu parzenia, takimi jak ciśnienie, czas oraz intensywność naparu, przez co ma wpływ na smak i aromat przygotowywanej kawy.

Obecnie w ofercie producenta znajduje się sześć serii ekspresów Nivona: 500, 600, 700, 800, 900 i model 1030. Poszczególne serie ekspresów różnią się funkcją, konstrukcją i zastosowanymi technologiami.

Seria 500 to podstawowa grupa ekspresów polecana szczególnie miłośnikom klasycznej czarnej kawy. Prosty panel sterowania i minimalny nakład pracy, pozwalają szybko delektować się kawą w domowym zaciszu. Modele z serii 500 posiadają półautomatyczny system spieniania mleka oraz możliwość przygotowania dwóch espresso jednocześnie.

Seria 600 to już modele nieco bardziej zaawansowane technologicznie, w których po raz pierwszy pojawia się technologia Barista in a box z Aroma Balance System, czyli możliwość przygotowania trzech trybów kaw z tych samych ziaren. Ta seria ekspresów Nivona to także 5 mocy kawy, kolorowy wyświetlacz, możliwość przygotowania kaw mlecznych oraz program ,,Moja kawa” (od 1 do 5 profili użytkowników w zależności od modelu).
Seria 700 to prawdziwy bestseller marki Nivona, który proponuje zaawansowane rozwiązania, takie jak Barista in a box z Aroma Balance System, możliwość parzenia kawy mlecznej za dotknięciem jednego przycisku czy sterowanie za pomocą smartfona poprzez interfejs Bluetooth.
Seria 800 to rozbudowana linia ekspresów serii 700. Posiada wszystkie rozwiązania zastosowane w niższej linii, plus możliwość zapamiętania 10 indywidualnych przepisów na kawę oraz przygotowania dwóch mlecznych kaw jednocześnie. Dodatkowym atutem tej serii jest duży czytelny wyświetlacz, w dwóch rozmiarach obrazu do wyboru.


Serie domowych ekspresów do kawy zamyka linia modeli 900. Jest to najbardziej rozbudowana seria urządzeń, oferująca nowy design i nowe technologie. Polecana do dużych domów, ale również biur i małej gastronomii. Ekspresy z tej serii posiadają duży, 5-calowy wyświetlacz TFT, aż 18 gotowych przepisów (9 gotowych i 9 indywidualnych) oraz nowy, cichy młynek. Duży, podświetlany pojemnik na wodę (8 kolorów do wyboru) z pewnością spodoba się fanom nietuzinkowego designu. Oczywiście i w tej serii znajdziemy technologię Barista in a box z Aroma Balance System, a także interfejs Bluetooth i możliwość sterowania poprzez aplikację.

Te nowoczesne, wyrafinowane ekspresy są idealne dla każdego miłośnika tradycyjnej kawy lub wymagających smakoszy espresso. Każdy element w tych urządzeniach został starannie dobrany i dopracowany, aby pasował do całości i był przy tym łatwy w obsłudze. Przede wszystkim firma Nivona stawia na dobry stosunek jakości do ceny i tego właśnie możemy się spodziewać po ekspresach tej marki.

Brak produktów w koszyku.

Ulubione 0
Przejdź do ulubionych Kontynuuj zakupy